Statistika prometnih nesreća

Prema dostupnim službenim podacima MUP-a, izdvojili smo dio statističkih podataka koji se tiču sigurnosti prometa, odnosno prometnih nesreća. Podaci su iz 2014. godine. Valja napomenuti da su i dalje, nažalost, najrizičnija skupina mladi vozači (od 16 do 24 godine), iako je razvidno da se broj nesreća iz godine u godinu smanjuje, što je svakako dobra vijest. Najviše nesreća događa se noću, a izdvojili smo najčešće uzroke u kojima su stradale, ozlijeđene ili poginule osobe. U zagradama je broj prometnih nesreća vezanih za pojednu vrstu.

- sudari vozila u pokretu (12 631)

- slijetanje vozila s ceste (5 291)

nalet na pješaka ( 3 118 )

- nalet na bicikl (952)

- udarac vozila u objekt kraj ceste (510)

Što se tiče sudara vozila u pokretu, najviše je nesreća pri sudaru vozila iz suprotnih smjerova i bočnih sudara, te pri vožnji u slijedu. Najčešći uzrok nesreća i dalje je brzina, te nepoštivane propisa. 

Prema značajkama ceste, najviše nesreća događa se na ravnom cestovnom smjeru, u zavoju i na raskrižjima, po broju nesreća upravo tim redoslijedom.

Najviše nastradalih sudionika u prometu je među vozačima, zatim slijede putnici u vozilu i pješaci.

prometna 3

Kontakt info

  • Adresa: Put Pridvorja 36, Zvekovica
  • Telefon: 020 / 324880
  • Mob: +385 99 3165 660
  • E-mail: autoskola.konavle@gmail.com

Facebook Fan Page

Online Ispiti

IMG ISPIT